VRH "A"   WELPEN "A"

 

OTEC: DAREN VALAIMDAR DKK  0/0

MATKA: MERIDA VIGILO DKK  0/0

 Arwin Dar Choďák č.3296 - zelený GRÜN

Narozen v pořadí první, vždy ve smečce největší. První otevřel oči a první něco jako štěkal. Jako každé štěně z vrhu "A" chovací. Je velmi čilý, nebojácný vůdce smečky. Je tmavšího vzhledu s dobře vyvinutými znaky. Arwinek půjde do Essenu v Německu. Ostermanovi mají v plánu Arwa uchovnit. Od narození je vyrovnaný co do povahy, tak i vzhledu, tudíž věřím, že se jim to povede.

Wurdeals erstes geboren, der größte in der Meute. Er hat als erstes die Augen geöffnet und geblafft. Wie jedes Hündchen vom Wurf A ist er sehr regsam, unerschrocken und ein Leiter von einer Meute. Sein Aussehen ist ein bisschen dunkler und er hat einen gut entwickelten Körper. Arwinek wird in Essen in Deutschland leben. Familie Osterman hat schon einen guten Plan mit ihm gemacht. Von der Geburt an hat er ausgeglichene Natur und Aussehen.

SVOD: A5, D1, H1, K3, W2, Z4

VÝSTAVA: V

DKK: 0/2

BONITACE: A5, B9, D1, K3, W2 /B1

 

Arif Bar Choďák č.3295 - modrý  BLAU

Narozen v pořadí druhý, drobnější, zadečkem napřed. Trvalo to nepříjemně dlouho, ale probojoval se na svět v pořádku. Je to náš medvídek, věčně někde spící. Už od malička má nádherně dlouhou srst, připomínající srst medvídka s více rozšířenými znaky. Se smečkou se nepáral, když ho naštvali, tak se popral a šel spát. Arífek je v Brně. Majitelé Kinclovi se těší jeho nekonfliktní povahou. Nyní vyžaduje od své lidské smečky vydatnou pozornost, jako správný choďák.

Wurde als zweite geboren (ist mit dem Popo vorne ausgegangen), jeweilig ein bisschen kleiner. Es hat ungemütlich lange gedauert, aber er hat sich auf die Welt in Ordnung durchgekämpft. Er ist unser Bärchen, das immer irgendwo schläft. Von Kindesbeinen an hat er eine wunderschöne Haare, die wirklich ein Bärchen gemahnt. Er hat sich nicht mit der Meute abgequält. Falls er sauer war, hat er sich geprügelt und dann ist schlafen gegangen. Arífek ist gerade in Brno. Die Eigentümer, Familie Kinclovi freuen sich über seine konfliktfreie Natur. Von der menschlichen Meute erfordert er eine große Aufmerksamkeit.

SVOD: A5, K3, U3 - 4, W2, X5

VÝSTAVA: VN  VD

DKK:  0/0

BONITACE: A5, I1, K4, U3, W2, X5 /B1

Adelain Ann Choďák č.3297 - červená  ROT

Narozena v pořadí třetí, bez problémů. Velmi čiperná i když drobná fenečka. Nezapomeneme na její něžné hekání u kojení, vynutila si tím naši pozornost. To divadlo nešlo oželet. Je dodnes pěkně oprsklá, nebojácná, milá. Má výraznější znaky a dobře stavěné uši. Celkový vzhled obličeje je pěkně standartní.  Ve smečce menší, ale nepřehlédnutelná, skoro v každém boji. Adélka je v Kunovicích a moc se jí tam líbí, protože má akční páníčky, jaké přesně ke své povaze potřebuje.

Wurde als dritte und ohne Probleme geboren. Sie ist sehr frisch, trotzdem ist sie eine kleine Fähe. Wir können nicht ihre zärtlichen Klänge beim Stillen vergessen. Dieses Theater könnten wir nicht verschmerzten. Damit hat sie unsere Aufmerksamkeit gefesselt. Bis heute ist sie ein bisschen unverschämt, unerschrocken und nett. Sie hat ausdruckvolle Merkmale und gut entwickelte Ohren. Das gemeinsame Gesichtsaussehen ist standartmäßig. Sie ist ein bisschen klein, aber im Kampf kann man sie nicht übersehen. Adélka ist in Kunovice und es gefällt ihr dort sehr viel, weil sie sehr aktive Übungsleiter hat.

SVOD: A1, H1, I1, K3, W2, X4, 

VÝSTAVA: VN  VD

DKK: 2/2

BONITACE: A5, H1, K3, T10, U3, 7, W5, X4

 

Arigit Amay Choďák č.3300 - oranžová  ORANGE

Narozena v pořadí čtvrtá, bez problémů. Největší z feneček, hodně papala. Arigit je něžná, dobře, standartně zbarvená holčička. Jako štěndo se s námi nepárala. Překonávala velmi lehce všechny zátarasy. U rvaček byla taky ráda, ale spíš hravě. Dost často mě ukecala na chování. Ejmy je v Ostravě a vede se jí výborně, páníčci jí berou všude sebou, což choďáčkům velmi vyhovuje.

NEŽIJE

Wurde als vierte und ohne Probleme geboren. Sie ist die größte von allen Fähen. Sie hat auch viel gegessen. Arigit ist zärtlich, ein sehr gut und standartmäßig verfärbtes Mädchen. Als sie klein war, hat sie alle Hindernisse überwunden. Sie hat auch viel gekämpft, aber eher spielend als gefährlich. Ziemlich oft habe ich sie gezecht. Ejmy ist gerade in Ostrava und es geht ihr sehr gut. Die Eigentümer nehmen sie überall mit.

SVOD: A3, I1, K4, W5

VÝSTAVA: V

DKK: 0/0

BONITACE: A3, H1, I1, K3, O1, W5, Z9

Airisa Bess Choďák č.3299 - fialová LILA

 

Narozena v pořadí pátá. Malinko víc se nám napila plodové vody, ale podařilo se nám ji z ní vylít. Je to naše princezna, noblesní, ale zároveň péro od gauče. Jen si vyfňukala chování, tak lapla po vlasech, protože se přece nebude nudit. Má pěkné standartní znaky a tvar obličeje. Airiska je v Jičíně. Majitelé ji pořídili k ženichovi jménem Cid. To bude páreček. Už nyní se od sebe nehnou. Airisu čeká, pokud vše bude v pořádku, uchovnění a výcvik. Je to přesně to, co tahle živá fenečka potřebuje.

Wurde als fünfte geboren. Sie hat ein bisschen mehr Fruchtwasser getrunken, aber es hat gelungen sie zu retten. Sie ist unsere Prinzessin, feine und gleichzeitig wilde. Als wir sie geschusselt haben, hat sie immer Haare gegriffen. Sie hat hübsche standartmäßige Merkmale und Gesicht. Airiska wohnt jetzt in Jičín. Die Eigentümer haben für sie einen Bräutigam Cid gefunden. Das wird ein perfektes Ehepaar sein. Schon jetzt sind sie immer zusammen. Falls alles mit Airis in Ordnung wird, werden die Eigentümer eine gute Hundezucht haben. Das ist genau was diese wilde Fähe braucht.

SVOD: A2, K2

VÝSTAVA: V

DKK: 0/0  DLK: 0/0

BONITACE: A2, H1, I1, K2, U3, W2/B4

 

 

Ailein Abonny Choďák č.3298 - žlutá GELB

Narozena v pořadí šestá. Ailenka se rozhodla, že půjde na svět bez obalu. Mámě Meridce dala opravdu zabrat. Už jsme se báli, že o ni přijdem. Nakonec s pomocí paní doktorky jsme boj o Ailenku vyhráli. Je to velmi hodná, milá, holčička. V bitkách taky nechyběla, zároveň se ráda chová, protože miluje kontakt lidské smečky. Má dobře rozložené znaky, tmavšího vzhledu. Ailenka se bude snadno předvádět na výstavách, jak jsme předběžně s majiteli domluvení. Fenečka je v Brně a dělá jí v novém domečku společnost kamarádka Bára ( kříženec ).

NEŽIJE

Wurde als sechste und unverpacke geboren. Für ihre Mutter Meridka war es wirklich schwierig. Wir haben uns gefürchtet, dass wir sie verlieren. Schließlich haben wir, mit Hilfe von einer Ärztin, den Kämpf um Ailenka gewonnen. Sie ist wirklich ein nettes und hübsches Mädchen. Sie hat auch nicht in Kämpfen gefehlt, aber gleichzeitig liebt sie einen Kontakt mit Menschen. Sie hat gute Merkmale und ein bisschen dunkleres Aussehen. Man kann Ailenka einfach auf die Ausstellung nehmen und das haben wir schon mit den Eigentümern verabredet. Die Fähe ist jetzt in Brno mit anderer Fähe Bára (eine Hybride).

SVOD: A3, K3, U4, W2

VÝSTAVA: VD  V

DKK:  0/0

BONITACE: A5, H1, I1, K2, U3, W2