VRH "D" - WELPEN "D"

 
OTEC:     XAVI  BRYVILSÁR   DKK   0/0
 
MATKA:  MERIDA VIGILO   DKK   0/0
 

Darby Belej Choďák  č. 4853 - Modrý

Narozen první s váhou 400g. Trochu se nám napil vody, protože ho dlouho Meri tlačila, tak malinkou chvíli trvalo než se chytnul a začal řvát. Darby dostal modrou mašli. Pejsek je tmavšího vzhledu se standartními, uzavřenými znaky. Má pěkně postavená ouška, jedno mu občas pleskne na hlavičku. U nových majitelů si vysoudil přezdívku "uchoplesk". Belej je pěkné číslo, které se ničeho nebojí. Doma v novém bydlišti, loví želvu v jezírku, krade klíče od auta, ochutnává jídlo určené někomu jinému. Dne 12.7. si jej odváží rodina Škodová až do Šemnic u Karlových Varů. Kluk se rychle zabydlel a dál vymýšlí co by vyvedl. Lenka (majitelka) má trpělivost a Darbyho rozpustilost jí spíše rozesmívá, nikdo se u nich nenudí.
 
SVOD:  A1, H1, K2, U2, W2

Delone Alain Choďák č. 4855 - Červený

 
Vyklubal se hned po krátké chvilce a začal bulit ihned. Delonek má červenou mašli, protože jsem si ho spletla v té rychlosti s holčičkou. Pejsek vážil při narození 350g. Alain má pěkně syté znaky s očním okružím. Krásně stavěná, malá ouška ho od začátku šlechtí. Červený je moc hodný pejsek, samozřejmě nás kouše do noh jako ostatní, ale rád se chová a mazlí. Delonka si odváží rodina Pintérova do Hradce Králové. Kluk je obklopen třemi malými holčičkami, které ho nenechají se nudit. Kluk ukázal vynikající povahu, jak má správný choďák a Michal si jeho přítomnost velmi chválí. Pokud se vše podaří, bude se pejsek uchovňovat a já mu držím palce.
 
 
SVOD: A1, K3, U2 3 4, W5 
 
DKK:   1/1 

Dexter Green Choďák  č. 4857 - Zelený

Narozen v pořadí třetí s váhou 400g. Dexík je tmavší pejsek s dobře sytými, uzavřenými znaky a krátkými oušky, pěkně postavenými.
Od malinka je živý, šikovný i mazlivý pejsek, ovšem kousající každého do noh. Do služby šel do Babic u Olomouce k našim kamarádům, kteří si ho velmi chválí. Protože je hodně učenlivý, dělá rodině Kubešové mimo psích kusů i obrovskou radost. Prcek má v novém domově ještě další dva psí kamarády (křížence), tudíž žádná nuda. Lenka má v plánu Greena uchovnit, tak si moc přeji, aby se nám to všem podařilo.
 
ZKOUŠKY:  ZOP,  ZZO
 

Deniro Reddy Choďák  č. 4856 - Žlutý

Čtvrtým narozeným je opět pejsek vážící hodně 410g. Deniro dostává žlutou mašli. Největší z vrhu je pěkný pejsek se středně sytými, uzavřenými znaky. Ouška při odchodu ještě nestojí ale to kluk brzo doladí. Reddy odchází jako první k rodině Červenkové do obce Horní Sukolom u Uničova. Žlutý je mazlivý, klidný psík, který se rychle zabydlel v novém domově. Deni se pravděpodobně nebude uchovňovat, to ovšem nebrání příjemnému soužití úžasné povahy choďáka s rodinou. 
 
SVOD: A3, F1, K3, W2
 

Delko Denny Choďák  č. 4854 - Oranžový

A zase se nám rodí kluk s váhou 355g, dostává oranžovou mašli. Deník má středně syté znaky s očním okružím. Ouška také ještě potřebují čas na postavení, což brzo dotáhne. Delko je hodný, mazlivý a hodně přítulný pejsek. Kašle na rvačky se sourozenci, spíš chytře využívá lásku chovatelky a "hups" do náruče se mazlit. Delko odchází k rodině Budařové do Třešti u Jihlavy, kteří už mají zkušenost s choďáčkem. Kluk se rychle zabydlel v novém domově a užívá si skopičin, které mu připravuje majitel Libor, aby se nenudil. Například hledání páníčka, který se mu schová ho velmi baví. Deniho čeká výcvik pozitivní motivací, která je nejen pro choďáka nejlepší metodou. 
 
SVOD: A5, H1, K4, U4, W5  
 

Drake Francis Choďák  č. 4858 - Fialový

Posledním narozeným prckem je opět chlapeček vážící 330g s fialovou mašlí. Nevěřím svým očím, zase tam má camprlika. Drejky je pěkný pejsek se správně uzavřenými, středně sytými znaky. Ouška už máme u sebe ale špičky ještě nestojí. Se zeleným byli silná dvojka kousací do nohou. Ovšem mazlení mu také vyhovuje, hlavně když občas z lásky cvakne majitelku do ucha nebo do rtu. Francis je živý ale velmi učenlivý kluk. Zvládá už několik cviků docela bravurně. Prcek odchází nedaleko Poličky do obce Pomezí k mé sestře. Po smrti Morgana (choďáka) se nyní rodina Doležalová vůbec nenudí, Drejky je suprově zaměstnává. Francise se pokusíme uchovnit, tak doufám, že se nám to podaří. 
 
SVOD: A3, K4, W2 
 
DKK:  1/1
 
VÝSTAVA:  VD, V, VT, Kr. V