VRH "F"

 
 
OTEC
 
EMET LUŽANSKÉ HVOZDY  (Cyr z Horské samoty + Bekky Lužanské Hvozdy)
 
CHOVNÝ
 
DKK:  0/0
 
VÝSTAVY:  N, V, 4x CAJC, 5x  Res. CAC, 3x BOJ, 2x BOB, NONFCI 2. místo, BONB 3. místo, 
 
ZKOUŠKY: ZZO
 
MATKA:
 
CARA BARDOT CHOĎÁK  (Xavi Bryvilsár + Merida Vigilo)
 
CHOVNÁ
 
DKK:  1/1
 
VÝSTAVY: VN, V1, CAJC, VT, BOJ, Kr. V
 
ZKOUŠKY:  ZZO, ZOP, BH, ZZO1, FPr.1, UPr.1, UPr.2, FPr2
 
VRH "F"   14.6. 2018
 
MODRÝ narozen 21.10 hodin první pejsek váží 290g
 
FIALOVÝ narozen 23.15 hodin druhý pejsek váží 340g
 
ZELENÝ narozen 23.20 hodin třetí pejsek váží  330g
 
ČERVENÁ narozena 1.15 hodin čtvrtá fenečka váží  260g
 
ORANŽOVÝ narozen 1.20 hodin pátý pejsek váží  230g
 

POROD, VÝVOJ, ODCHOD

Dne 2.4. 2018 hned na velikonoce Cara hárá. Celý týden skoro nekrvácí až v sobotu první kapky. Progresteron za týden pondělí 0,78  V pátek progesteron 8,5.
Tak honem, jedu sama až do Jičína. V Lužanech nás čeká Emet, který na Caru skočí ani nezavřem branku. Láska na první pohled. Bohužel při spojení Carča začne šílet a mimina jsou na trávě. Stejný scénář se opakoval v sobotu. V neděli je Cara jak přibitá ale mimina zase na trávě. Už jsme s Marťou nevěřili ale protože jsem tam zapomněla doklady, i když nerada řídím, jedu. Tentokrát to vyšlo dne 16.4.. Spojení v dešti 25 min, oba spokojení. Radši jdeme na sono. Vidíme 4-5 miminek. Cara zvládá těhotensví výborně. Dne 12.6. měřím teplotu 37,9 je čas. Rodit bude asi až 18.6. Dne 13.6. teplota 37,5 aha, jde to nějak rychle dolů. Dne 14.6 ráno máme 36,6 jdu do práce službu má můj otec, už jí nemohu nechat doma samotnou.Večer, když jsem už doma Carča začíná pobíhat ale nefňuká jako minule. Myslím, že to bude k ránu ale spletla jsem se ve 20,35 Carča tlačí a dokonce v porodním boxu předpisově. V 9.10 vidím hlavičku ale trochu to trvá než ho vytlačí. Malinko jí pomáhám a máme prvního kluka. Je to kluk, modrá mašle. Váha 290g není velký. Čekáme dvě hodiny zatím nic. V 11.15 Bardotka upěnlivě tlačí. Daří se, máme dalšího kluka, jak jinak. Váha 340g dáváme fialovou mašli. Hned za pět minut, ani nestíháme ošetřit, další kluk 11.20, váha 330g, zelená mašle. Cara usíná, že by zase tři kluci? 1.15 hodin v noci Bardotka tlačí. Jupííí konečně holčička, trochu jí musíme vyčistit tlamičku od plodové vody. Váha 260g, jé to je mrňous, červená mašle.  Jejku během 5 minut Cara tlačí, zase kluk božínku váha 230g, oranžová mašle. Všichni krtečci bumbají. Dne 14.6. narozen vrh F. Čtyři kluci a jedna holčička. Bardotka se stará pěkně. V pátek jsem na mateřské, zdá se mi, že modrej pořád spí. Málo pije. Scháním mlíko a večer dokrmuji injekční stříkačkou .Kluk je špatnej. Snažíme se, v noci krmíme ale  v neděli modrej boj o život vzdal. Prožívám poprvé v chovu takovou bolest a bezmoc. Ostatní jsou bojovníci, máme už jen 3 kluky a 1 holčičku. 5 den zelený štěká a 6 den se ozývá i fialáda. Den 12 zelený otvírá jedno oko a odlepují se ouška, děcka se staví na nožičky, ta prdýlka je těžká. 14 den čumí všichni jen fialáda největší pouze na jedno oko. Dne 29.6. první odčervení. Jak přijde mamka stanou se s psíků piraně. Ti větší dva mají 1200g a menší dva okolo 850g. Jak šli na svět tak postupně tak váží. Děcka mají 3 týdny už chodí po bedně. Pořád pozoruji, že holčička moc hltá. Mlíčko jí teče z nosu. Odsáváme, prej to bývá z hltání. Když jsem dala kaši dusí se. Jedeme k Johanidesovi je to veterinální kapacita. Ten jí vyšetřil a řekl ortel " Vývojová vada neslučitelná s životem"
S manželem mě přesvědčili, abych ji nechala uspat. Nemohu se s tím srovnat, že už Fialka Kyty není. Chtěla jsem si ji nechat i nemocnou. Byla tak krásná, celá Carča.
Zůstali mě pouze tři kluci 7 týdnů: Famozo Emet (fialová), Fellaini Pepe (zelená) a náš prcek železné srdce Fury Baggio (oranž) Velký kluci váží 4600g a malej 3400g. Je horko moc nechtějí papat, ale bobajz mají výstavní, hi hi hi, což je důležité. Cara ještě kojí, zároveň baštíme granule i tvaroh. Tak jsme prcky očkovali a načipovali. Kontrola vrhu dopadla výborně. Velmi vyrovnaný vrh, syté znaky, pěkné osrstění. V 8 týdnu odchází první Famozo Emet až do vesnice u Rakovníka. Je moc daleko a já ho jen tak neuvidím, to mě moc mrzí. Ještě v ten den si přijeli i pro Furyho. Tam se nebojím, Fury žije v Černé Hoře a jsme v kontaktu. Poslední šel Pepíček (Fellaini Pepe) až o 14 dní déle, tak jsem si ho užila jako bych vlastnila třetího psa. Fury a FellaIni nás navštívili na našich veselých závodech v Poličce a vyhráli i několik cen. Vidět je, bylo moc žůžo.