VRH "E"

Otec:
 
Brand Draugluin   ( Ch.Grot Cidabro + Ikara Prima Nova )  
 
DKK 0/0   DM n/n
 
V
 
 
MATKA:
 
Cara Bardot Choďák    ( JCh. Xavi Bryvilsár + Merida Vigilo )
 
DKK   1/1
 
VN,   V,   CAJC,  Res. CAC,   BOJ
 
 
 
27.3. 2015  VRH  "E"
 
ZELENÝ narozen 9.10 hodin první pejsek váha 350g
 
FIALOVÝ  narozen 10.50 hodin druhý pejsek váha  410g
 
MODRÝ narozen 11.50 hodin třetí pejsek váha 270g
 
POROD, VÝVOJ A ODCHOD
 
Naše chovná fena Merida Vigilo  dne 2.5.2015 končí s odchovem štěňat. Její žezlo převzala úspěšně vychovaná dcera Cara Bardot Choďák. Cara dne 12.1. 2015 začíná hárat. Protože co se týká chovnosti naši mladou fenku ještě moc neznám, nebylo jednoduché pravý den krytí Cary trefit. Udělala jsem už brzo stěry, ale z těch jsem nebyla moudrá. V sobotu dne 24.1. jsem se rozhodla pro progresteron a ten nám 11.00 hodin ukázal stav 13.3 jednotek což už bylo hodně nastoupané. Abych termín vůbec nepropásla, vydali jsme se ještě ten den za krycím psem. Než jsme se spakovali a dorazili dalekou cestu bylo pozdě večer 20.00 hodin. Měli jsme sebou poradkyni chovu, která nám s nezkušenou fenou pomohla. Podařilo se, spojení jim vydrželo hodně dlouho 25 minut.
Dne 26.1. jsme ještě překryli ale to si myslím, že už bylo zbytečné (pozdě).
Celé těhotensví probíhá v pořádku, dne 24.2. vidíme na sonu 4 malá miminka. Dne 24.3. měřím teplotu 37.9 C. Dne 25.3. je teplota 37.5 C. Dne 26.3. ráno teplota 37.0 C, odpoledne v 16.00 hodin jde teplota dolů na 36.6 C. Bardotka celou noc kňučí intezivně dýchá a pobíhá z místa na místo. Ráno 27.3. v 7.00 hodin teplota jde nahoru 37.1 C ale Cara začíná pospávat, je unavená po probdělé noci. Jedeme radši na kontrolu a tam se dozvídáme, že zatím není otevřená ale štěně je už na cestě. Dostává několik injekcí a začíná potlačívat. Honem domů a v autě 9.35 hodin se rodí první kluk, dáváme zelenou mašli. Zase se nic dlouho neděje, tak píchám znovu oxytocin. V 10.50 hodin se po dlouhém tlačení a mé pomoci (tahání) na svět probojoval kluk o váze 410g dáváme fialádu. Čekáme dlouho ale podařilo se v 11.50 hodin se rodí třetí kluk prcek vážící 270g - modrá mašle. Bardotka zavírá oči, vypadá to na konec porodu. Jedeme na kontrolu na sono zda-li tam nic nezůstalo. Je konec - máme tři kluky - opět žádná holčička. Cara početný vrh buď zredukovala a nebo se doktorka spletla. Vzhledem k tomu, že jsme jeli tak pozdě, jsem štastná, že jsou tři a všichni oukej. Modrej nechce bumbat mám o něj obavy. Cpeme mu neustále cáček do pusinky, ještě ten den se chytá a bumbá. Je nejmenší ale největší čiperka. Zelený narozený v autě se hned třetí den ozývá štěkáním. Prcci hodně papají a začínají z nich růst hrošíci. Šestý den už se staví na nožičky. Na velikonoce vypadají jak po pořádné alkoholové výslužce, ta prdelka je ale těžká. Dne 6.4. modrej kouká na jedno oko. Dne 7.4. už čumí na obě. Štěnda hodně baští váha 870 - 1070g. Dne 8.4. vidí zelenej a 9.4. konečně největší hrošík fialáda. Dne 10.4 první odčervení a ostříhání drápků. Jsou moc hodní bumbrlici. Dnes přišli koledníci jenže Cara na ně hodně štěká, musela jsem je vyhodit, aby jsme mamku zbytečně nenervovali, hi hi hi. Dne 13.4. už dáváme místo pletených mašliček štěněčí obojky. Děcka už lítají po porodním boxu.Za chvíli polezou z bedny. Jsou hodně napřed ale moc hodňočký, téměř pořád spinkají a papají, jen někdy dělají bugr, hi hi hi.
Dne 17.4. slyším hryzání, koukám fialovýmu do pusy, špunti mají zoubky.Ve čtyřech týdnech jdou přes den do kotce a v noci je dávám domů. Cara je v pohodě nechává zasloužilou matku pěčovat společně s ní o mimina. Dne 17.5. přijela paní Metelková na kontrolu vrhu. Typově vyrovnaný vrh, kontaktní, živá, zdravá štěnda. Dne 7.5.čipujeme štěňátka jsou statečná, vůbec nebrečí. Druhý den po čipování nám chytla všechna štěnda včetně maminy virozu. Musela jsem nechat píchnout antibiotika. Za tři dny jsou z toho venku uf. Blíží se odchod. První nás opouští Everett Zito dne 17.5. Mimísek putuje nedaleko Poličky do Svitav. Rodina Němcová má doma už pětiměsíčního Jokšíra. Kluci si rozumí, Zito se nenudí. Pěkně s páníčkem cvičí. V úterý 19.5. frčí náš nejmenší Emenike Manu. Nikouš také nebude daleko, odváží si ho rodina Cafourková do Trstěnice u Litomyšle. Prcek se k nám chystá na cvičák, tak budeme v kontaktu, moc se těším. Dne 29.5. nás opouští poslední ze tří králů Elitess Isco. Prcek to má nejdál (Pelřimov) ale zvládá to bravurně. Rodina Zmeškalova mu přichystala, stejně jako ostatní suprový příjezd do nového domova.
Kluci mají úžasné a starostlivé majitele, což mě velmi těší. Cara to zvládá výborně, bulila a hledala jen jeden den.