VRH"E" - WELPEN "E"

 
OTEC: BRAND DRAUGLUIN   DKK 0/0  DM  n/n
 
MATKA: CARA BARDOT CHOĎÁK   DKK 1/1
 

Elitess Isco Choďák  č. 5178 -  Zelený

 
ZKOUŠKY:  ZOP, ZPU1
 
Narozen první ze tří štěňat. Kluk se nám na svět probojoval při zpáteční cestě od veterinářky v autě, při narození vážil pěkných 350g.
Isco je tmavšího vzhledu s dobře uzavřenými znaky a tmavým okem. Chlupaté uši svědčí, že bude mít pěkně dlouhou srst po tátovi. Povahově hravé, vyrovnané štěně putuje k novým majitelům do Pelřimova. Cestu zvládl výborně a doma u Zmeškalů si hned osvojil připracené zázemí. Pavel s Iscem plánuje výcvik, kde kromě poslušnosti se bude věnovat záchranařině. Už se těším a jsem zvědavá na našeho prcka při tomto sportu.

Everett Zito Choďák  č.5179 -  Fialový

 
ZKOUŠKY:   ZOP, ZZO, BH, Mistr Čech, Mistr Moravy, Mistr Slovenska v Coursingu
Druhým narozeným štěndem je opět kluk vážící hodně 410g. Cara si s porodem Everetta poradila už doma, i když jí poměrně dlouho trvalo než jej vytlačila. Zito je opět pěkný pes s uzavřenými znaky a pěkně dlouhými chlupy. Samozřejmě tmavé oko po tátovi. Eve odešel do služby k rodině Němcové ve Svitavách. Už jsem tam byla na návštěvě, kdy mě vítal nejen náš prcek ale i jeho nový kamarád o 3 měsíce starší Jorkšír. Kluci jsou neustále ve hře, tudíž se doma nikdo nenudí. I přes dovádění s druhým štěndem je Zito vyrovnané povahy a rychle učící se choďák. Zdeněk s ním pracuje od malička a prcek mu to vynahrazuje svou chytrostí a oddaností. Bez páníčků ani ránu, hi hi hi.
Majitelé se pustili se Zitem do výcviku courcingu, kdy pes běhá za střapcem (honí kořist). Nyní si již vyběhává licenci. Musím konstatovat, že i toto je pro psa zajímavý sport. Běhá se buď párově, nebo singl. Mám v plánu se jet na Zita podívat.
Zito v coursingu vyhrává kde co. Téměř vždy je nejlepší pes dne, kromě 1. místa v bodování. Je to úžasný běžec.
 
Emenike Manu Choďák  č.5177 -  Modrý
 
SVOD:   A2, I1, K3, U1, W 2, 3, 4, 6
 
VÝSTAVA:   N, V2, V, VT, Kr. V
 
DKK:   0/0
 
BONITACE:   H1, I1, K3, U1, W2, 3, 4, 6, / A2
 
ZKOUŠKY:   ZOP, ZZO
 
 
Posledním z vrhu tří králů je narozen opět kluk (bože já se snad už holky nedočkám) vážící 270g. Emenáček si vysloužil jméno afrického fotbalisty, protože si kopal s balonkem už ve věku 4 týdnů. Sotva to chodilo, hlavně, že má v hubě míček. Je to nejtmavší pejsek z vrhu ale opět má pěkné, syté, uzavřené znaky a nesmím zapomenout na vytoužené tmavé oko. Nike bydlí kousek od nás v rodině Cafourkových v Trstěnici u Litomyšle. Pro kluka jsou důležití oba majitelé, kteří se mu věnují ve dne v noci. Nikouš je hodný, povahově vyrovnaný pes s velkou učenlivostí, což jsem mohla vidět při návštěvě našeho cvičáku ZKO Polička. Jsem ráda, že ho zhlédnu častěji pracovat s paničkou (nyní kamarádkou) Táňou. 
 
 
Evropská výstava Chodských psů. Emenike Manu Choďák je "více pes"  2. místo